775 755 143 Mapa
Náprstkova 10, Praha 1
po-pá10:00-01:00
so12:00-01:00
ne / svátky12:00-23:00

Vánoční hudební večírek - hudebnilekce.cz

18. prosince 2018

Srdečně vás zveme na naše tradiční hudební setkání. Přiveďte i své přátele a společně strávíme příjemný večer s hudbou. Vystoupí studenti kytarového a dechového oddělení, děti i dospělí. Nástroje a dobrou náladu s sebou. Akce začíná v 18.00.

Slavnostní křest nové knihy Hany Hidrákové - Nezlomný

11. prosince 2018

Jan Přeučil, Eva Hrušková a Kateřina Cajthamlová pokřtí novou knihu populární autorky románů z afrického prostředí Hany Hindrákové. Akci bude moderovat Tereza Kostková. Účastníci se mohou těšit i na bubenické vystoupení skupiny Emongo, prodej afrických šperků a závěrečné překvapení. Akce začíná v 17.30.

Literární středa Umělecké besedy - Arnošt Goldflam: Podivné historky

5. prosince 2018

Autorské čtení z nové knihy. Vydalo nakladatelství Větrné mlýny. Akce začíná v 17.00.

Autorské čtení Biddy Jenkinson

20. listopadu 2018

Autorské čtení významné irské básnířky, povídkářky a autorky divadelních her. Jedinečná šance seznámit se s touto enigmatickou postavou irské literatury, která vystupuje zásadně pod pseudonymem a brání se tomu, aby byla její tvorba překládána do angličtiny. Její dílo se vyznačuje nápaditostí, vtipem a znalostí bohaté irské tradice. Ukázky zazní v irském originále a v českých překladech pořízených zvlášť pro tuto příležitost Danielou Theinovou a Martinem Světlíkem. Pořádá Kabinet irských studií při Ústavu anglofonních literatur a kultur, FFUK, hudební doprovod obstará skupina Conamara Chaos. Začátek akce v 19:30.

Vernisáž výstavy Jana Mlčocha - ITERMEZZO PER LA DANZA

13. listopadu 2018

JAN MLČOCH (*1979) je rodák z Podkrkonoší tvořící zpočátku v Pardubicích a nyní v Praze. Zhruba dvacet let se intenzivně věnuje figurální fotografii a především aktu. Tento obor mu zcela učaroval. Tato výstava obsahuje fotografie vzniklé v rámci projektu Danza. Projekt představuje klasický balet, ve kterém se odráží krása, elegance pohybu i emoce gestiky. Balet je velmi dynamické pohybové umění, Jan však svou technikou snímání, jež se nazývá luminografie nebo také malování světlem, zachycuje okamžiky tance ve statických pózách. Ty jsou náročné tím, že je nutno po dobu expozice, která trvá až jednu minutu, setrvat bez pohnutí nebo s minimálním pohybem. Dlouhá expozice, pohyb světelného zdroje malujícího scénu a drobný pohyb modelu vytváří zajímavé efekty, jimiž jsou Janovy fotografie unikátní. Originální fotograf tanečnic Jan Mlčoch podpoří dražbou své fotografie nadaci Dům tří přání. Máte-li zájem se dražby zúčastnit, přijďte na vernisáž výstavy Jana Mlčocha - INTERMEZZO PER LA DANZA! Výstavu je možné shlédnout od 11. listopadu 2018 do 12. ledna 2019. Vernisáž výstavy se koná 13.11. od 18.30.

Cestovatelská přednáška - putování Iránem

8. listopadu 2018

„Sedm kamarádů, skialpové lyže, a dvoutýdenní průzkumná výprava do známých i neznámých koutů Iránu. Zajímá Vás, jak převézt více párů lyží uvnitř jednoho osobního auta, nebo kolik kilogramů iránských bankovek dostanete za 1000 eur? Případně kde sehnat alkohol v zemi, kde je podle zákona každý abstinentem? To a ještě mnohem více se dozvíte na promítání fotografií z naší březnové výpravy.“ Akce začíná v 19.00-

Liberty Evening Prague - Obchod se zvířaty a bujón z tygra

7. listopadu 2018

Ochrana zvířat je populární téma. Je však lepším prostředkem k ochraně zvířat přísná regulace, nebo spíše volný trh? Jsou zvířata, která by bez regulací vymřela? Jak je to s různou mírou ochrany různých druhů – je důležitější tygr než prase? Těmto otázkám se bude ve své přednášce věnovat Karina Kratochvílová, členka Liberálního institutu a Montpelerinské společnosti, absolventka CEVRO institutu, dozorčí v radě dvou zoologických zahrad a ředitelka pro mezinárodní rozvoj Ekonomické olympiády. Liberty Evening je série pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády! Akce začíná ve 20.00.

Literární středa Umělecké besedy - Roman Ráž: Tajemství Karlova mostu

7. listopadu 2018

Autorské čtení z cyklu krátkých povídek, s autorem spoluúčinkuje Libor Hruška. Akce začíná v 17.00.

Sto let republiky: Pásmo české poezie

1. listopadu 2018

ORTEN – SEIFERT – HRABĚ – ŠIKTANC – ZÁBRANA – ČERNÁ – TOPOL. Hudebně-poetický večer pod záštitou studentskeho spolku PŘETLaK (FFUK). Akce začíná v 19:00.

1937: popravené obrození Běloruska

29. října 2018

29. října je „černá noc“ běloruské kultury. Proč? V noci z 29. na 30. října roku 1937 bylo v suterénu vnitřní věznice Lidového komisariátu vnitřních záležitostí (NKVD) zastřeleno více než 100 (!) běloruských intelektuálů. Tato událost podmínila vývoj národotvorného procesu vícemilionové evropské země na několik generací dopředu. Začátkem 21. st. se jména a díla popravených literátů konečně vrací do současného diskurzu. Společenskou událost „1937: popravené obrození Běloruska“ v Praze moderují básník Ales Plotka a historička Alena Marková. Alena se věnuje běloruským dějinám 20. st. a je autorkou knihy Sovětská bělorusizace jako cesta k národu: Iluze nebo realita?. Ales je pořadatelem společenské události Návrat Oněgina (recitace ztraceného překladu národní umělkyní Zinajidou Bandarenkovou) a pořadu 1937: recitace „popravené poezie“, který byl prezentován na Běloruském rozhlase. Pořadatelé: .belarution a BLRČR. Událost proběhne v běloruském jazyce (tlumočení dohodou). Akce začíná ve 20.30.