775 755 143 Mapa
Náprstkova 10, Praha 1
po-pá10:00-01:00
so12:00-01:00
ne / svátky12:00-23:00

Cestovatelská přednáška - putování Iránem

8. listopadu 2018

„Sedm kamarádů, skialpové lyže, a dvoutýdenní průzkumná výprava do známých i neznámých koutů Iránu. Zajímá Vás, jak převézt více párů lyží uvnitř jednoho osobního auta, nebo kolik kilogramů iránských bankovek dostanete za 1000 eur? Případně kde sehnat alkohol v zemi, kde je podle zákona každý abstinentem? To a ještě mnohem více se dozvíte na promítání fotografií z naší březnové výpravy.“ Akce začíná v 19.00-

Kavárny naživo: OLDstars – Václav Havel: Vernisáž

17. října 2018

OLDstars, z. s. je nezávislá umělecká skupina. Sdružuje studenty a absolventy různých uměleckých škol. Ve svých klubových sklepních prostorech HarOLD v pražských Vršovicích a donedávna i ve sklepním divadelním prostoru H2O na Žižkově, které po pěti letech soubor v srpnu 2018 opustil, aby se přesunul do Košické ulici ve Vršovicích a vydal se cestou bytového divadla, inscenuje nejrůznější texty české i světové dramatiky, pořádá scénická čtení, divadelní happeningy a koncerty a organizuje benefiční divadelní festival v klášteře v Roudnici nad Labem. O představení: Věra a Michal si zařídili kvartýr s ksichtem a pozvali svého nejlepšího přítele Bedřicha na sklenku whisky a zapékané Groombles s kapkou woodpeaku na jejich malou VERNISÁŽ. V první režii Ondřeje Kulhavého se v jedné z nejznámějších Havlových aktovek představí Antonín Brukner, Maria Bláhová a Ondřej Kulhavý. Akce začíná ve 20.00.

zcesty.net - Tři měsíce v Indii – málo nebo moc?

11. října 2018

Druhá část povídání o cestě „Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně“ s podtitulem „Tři měsíce v Indii“. Vyprávění o dvou šílencích, co vyrazili do světa na poněkud delší a netradiční svatební cestu za svými sny, s trochou našetřených peněz v kapse a až moc těžkými batohy. Převážně těmi nejlevnějšími vlaky projeli Indii křížem krážem, poznali džungli, pláže, čajové plantáže i pouštní duny, viděli roztodivné chrámy, slavnosti a zvyky. Snědli, na co přišli, zvládli předávkování banány i otravu beduínským jídlem, přičemž zjistili, že v Indii člověk NIKDY a NIKAM nechodí sám. Akce začíná v 18.00.

Ruská asertivita na hranicích. Hrozba pro demokratické systémy středoevropských států?

9. října 2018

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu Ruská asertivita na hranicích. Hrozba pro demokratické systémy středoevropských států? Zejména od roku 2014, kdy proběhla anexe Krymu a začíná konflikt na východě Ukrajiny, dochází k výrazným změnám chování Ruska v mezinárodním prostoru. Rusko posiluje své aktivity proti zemím považovaným za nepřátelské. Ruské zpravodajské a vlivové operace a masivní produkce propagandy a dezinformací jsou tak jednou z dalších výzev pro stále poměrně mladé středoevropské demokracie. Diskutovat budou: Greta Monika Tučkutė, poradce ministra národní obrany, Litva a Ondřej Soukup, novinář, Hospodářské noviny. Akce se uskuteční od 17:00.

Čína za svými hranicemi: Od Tibeťanů k pásu a stezce

7. října 2018

Čeho je Čína schopná a co může či by mělo být uděláno, abychom se zabezpečili proti jejímu vzestupu? Tibetští exulanti se na tyto existenční otázky naléhavě snaží odpovědět. Tato diskuze se bude zabývat vlivem Pekingu na kohezi tibetské diaspory a zohlední tibetskou zkušenost s čínským přístupem k obraně „klíčových zájmů“ v zahraničí. Tato akce je součástí Festivalu demokracie, doprovodného programu konference Forum 2000. Akce začíná v 16.00.

Kavárny naživo: Divadelní cech GNK - Markéta Kocourková: O pravděpodobnosti a bičovaní

3. října 2018

Divadelní cech Gymnázia Nad Kavalírkou je spolkem současných i bývalých studentů, které spojuje láska k divadlu a chuť hrát. Umělecká tvorba má mezi místním studenstvem již téměř dvě desítky let trvající tradici zahrnující nejen divadelní soubory, ale také dvakrát ročně konaná soustředění. Těch se krom členů souborů účastní i mnoho jinak méně angažovaných studentů, kteří tak mají možnost vyzkoušet si, jaké je to být amatérským hercem. O představení: Mateřská láska umí být oddaná, planoucí a někdy i prapodivná. Když se tak v životě dítěte začínají postupně objevovat jiné priority, musí matka najít způsob, jak se s novým uspořádáním vyrovnat, a po cestě může narazit na krásné, ale i zahořklé vzpomínky. Vydejme se s matkou a dcerou po stopách minulosti a neskutečna v naději na záchranu vroucného a upřímného pouta. Akce začíná v 19.00.

Kavárny naživo: Ilegumova divadelní společnost - Malá mořská víla

3. října 2018

Ilegumova divadelní společnost je nezávislé loutkové divadlo. Ve svých inscenacích navazujeme na loutkářskou tradici, ale hledáme i nové syntetické formy. Hrajeme třeba ve školách, školkách, v kavárnách, spolupracujeme s FN v Motole a účastnili jsme se několika ročníků Loutkářské Chrudimi. V současné době také připravujeme trenažer barokní vědy na festival Theatrum Kuks. O představení: Člověk je člověk, bídné stvoření, které oceán v bahno promění… Lidé ničí moře svými odpadky a mořské víly tak napínají všechny síly, aby jej zachovaly čisté. A do toho si ta nejmladší postaví hlavu a zamiluje se do člověka. Něžná a křehká pohádka o opravdové lásce. Pro všechny od 3 let výše. Režie, hraje: Jakub Hojka; Výprava: Jitka Hlaváčová Akce začíná v 17.00.

Mužík - Na kole do Gruzie

2. října 2018

Když se spojí dobrodružná povaha, kolo a brašny, tak vznikne láska, které nelze bránit v cestě. Proto jsem se i tento rok vydal vstříc novým zážitkům. V chorvatském Záhřebu jsem navázal na svoji dřívější cestu a přes balkánský poloostrov pokračoval dále na jih Turecka a do gruzinského Kutaisi. Přijďte navštívit promítání a povídání o dvouměsíčním putování na naloženém kole. Akce začíná v 19.00.

Dr. Luis Velázquez-Arague prezentuje svou knihu Třináct zásad integrálního osobního rozvoje

24. září 2018

Dr. Luis Velázquez-Araque, autor, přednášející, profesor a výzkumný pracovník, bude prezentovat svou knihu "Třináct zásad integrálního osobního rozvoje" (Las Trece Claves del Desarrollo Personal Integral), která představuje 13 základních prvků, které vás nepochybně povedou k úspěchu. Jsou to dovednosti, které můžete uplatňovat 24 hodin denně. Proto je důležité, abyste je velmi dobře znali a mohli tak dosáhnout vyššího stavu, ke kterému by měl každý člověk směřovat, dát ze sebe víc, získat víc; Stručně řečeno, přidejte hodnotu vašim životům. Akce začíná v 19.00.

Promítání fotografií z letošní letní cesty po Kyrgyzstánu a Tádžikistánu

20. září 2018

Martin a Martina společně cestovali tři týdny po Kyrgyzstánu a Tádžikistánu. Vlakem, sdílenými jeepy a stopem se dostali na čtyřdenní trek v Kyrgyzstánu v pohoří Tien Shan přes sedlo Jiptik (4185 m n. m.). Poté pokračovali po Pamir Highway na osmidenní trek v Tádžikistánu ve středu Pamiru k vysoko položeným jezerům přes sedlo Shtik-Lazar (4840 m n. m.). Začátek v 19:30.