775 755 143 Mapa
Náprstkova 10, Praha 1
po-pá10:00-01:00
so12:00-01:00
ne / svátky12:00-23:00

Večer klavírní hudby s El Emira

28. února 2019

Večer klavírní hudby s El Emira (www.soundcloud.com/el-emira), zazní jak klasická, folklorní, tak i autorská hudba. Akce začíná v 19.00.

Grónsko - 200 km arktickou divočinou

21. února 2019

Jaké to je trekovat panenskou tundrou? V zemi, kde břízy dorůstají maximálně po kolena, lišky dávají dobrou noc a sobi dobré ráno? To si zkusila trojice Čechů na 230 km treku za polárním kruhem. Na své cestě prošli nejdelší trek Grónska - od břehu moře až k úpatí největšího ledovce na severní polokouli. O jejich putování, krásách a křehkosti severské přírody se více dozvíte v chystané přednášce Blanky Jurkové. Akce začíná v 19.00.

Turkický open mic s KITAP

3. února 2019

Turkický open mic s KITAP - večer seznámení s turkickou kulturou skrz hudbu. Přijďte se pobavit, zajamovat s tradičními turkickými hudebními nástroji a seznámit se s představiteli turkických národů, propojit kulturu a navázat přátelské spojení. Akce začíná v 18.00.

Vernisáž výstavy Market Lamoš Žitňanské - Dimenze ženy

17. ledna 2019

Market Lamoš Žitňanská (1980) rodačka z Kroměříže je absolventkou VŠVU v Bratislavě. Její dlouhodobá tvorba se profiluje různými směry. Tematicky se zabývá několika vzorci, ale jsou vždy citelné a vnímané s její osobou a prostorem, v kterém žije. Na výstavě v Galerii Café Kampus se vrací k staršímu tématu, který ji, tak jak to život přináší, znovu nadchnul. Tématem je vlastní tělo, tělesnost jako taková a ženskost z různých pohledů. Pro malířku malující převážně akrylem na plátno, tak toto téma dostalo svůj prostor a nádech pro větší spontaneitu a výtvarnou nahodilost. Kresby a malby na této výstavě jsou jistou oponencí k její většinou čisto malířsko – grafické stylizaci v obrazech. Nebojí se použít své tělo jako nástroj pro vnímání reality divákem a rozvíjet tak prostor pro novou krásu a nemlčení. Reálný podnět abstraktně modifikuje s minimálním barevným zásahem, který však pro ni většinou hraje zásadní roli na plátně. Vystavuje samostatně i společně v Čechách a na Slovensku, je zastoupena v soukromých sbírkách. Žije a tvoří v Praze. Vernisáž výstavy proběhne 17. ledna 2019 v 18:30 hodin.

Literární čtení Olgy Derkačové

16. ledna 2019

6.1 od 18.00 se bude konat v Café Kampus literární čtení jedné z nejznámějších ukrajinských autorek současnosti, spisovatelky z předkarpatského Ivano-Frankivsku Olgy Derkačové. Akci bude moderovat ukrajinista a spisovatel Alex Sevruk. Tlumočení do češtiny zajištěno. Olga Derkačová se narodila roku 1978 ve městě Kaluš na západní Ukrajině. Vystudovala vysokou školu pedagogickou v Ivano-Frankivsku, kde teď vyučuje kurzy tvůrčího psaní a dětské literatury. Autorka píše především psychologické ženské romány.

Cestovatelská přednáška - putování Madagaskarem

15. ledna 2019

Půjde o promítání fotografií z cca dva týdny trvající cesty po západní části Madagaskaru. Fotografie budou ze splouvání řeky Tsiribihina, návštěvy okolních národních parků (Tsingy, Kirindy), plachtění v Mozambickém průlivu a v neposlední řadě i fotografie slavných Baobabů.

Vánoční hudební večírek - hudebnilekce.cz

18. prosince 2018

Srdečně vás zveme na naše tradiční hudební setkání. Přiveďte i své přátele a společně strávíme příjemný večer s hudbou. Vystoupí studenti kytarového a dechového oddělení, děti i dospělí. Nástroje a dobrou náladu s sebou. Akce začíná v 18.00.

Slavnostní křest nové knihy Hany Hidrákové - Nezlomný

11. prosince 2018

Jan Přeučil, Eva Hrušková a Kateřina Cajthamlová pokřtí novou knihu populární autorky románů z afrického prostředí Hany Hindrákové. Akci bude moderovat Tereza Kostková. Účastníci se mohou těšit i na bubenické vystoupení skupiny Emongo, prodej afrických šperků a závěrečné překvapení. Akce začíná v 17.30.

Liberty Evening PRG - Objektivismus

5. prosince 2018

Co je objektivismus, který jeho autorka nazvala filosofií pro život na Zemi? Jaký je vztah této filosofie k libertariánství, a k čemu vůbec je dobré zabývat se filosofií? Těmito otázkami se bude ve své přednášce s diskuzními vstupy zabývat Jan Mošovský, člen Students for Liberty, student IES a PF UK. Liberty Evening je série pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády! Akce začíná ve 20.00.

Literární středa Umělecké besedy - Arnošt Goldflam: Podivné historky

5. prosince 2018

Autorské čtení z nové knihy. Vydalo nakladatelství Větrné mlýny. Akce začíná v 17.00.