775 755 143 Mapa
Náprstkova 10, Praha 1
po-pá10:00-01:00
so12:00-01:00
ne / svátky12:00-23:00

Umělecká beseda uvádí - Autorské čtení z nové tvorby Petra Hory - Hořejše

3. června 2020

Akce začíná v 17.00.

Umělecká beseda uvání - Autorské čtení z nové tvorby Ivana Binara

13. května 2020

Akce začíná v 17.00.

Umělecká beseda uvádí - Autorské čtení z nové tvorby Daniely Fischerové

15. dubna 2020

Akce začíná v 17.00.

Umělecká beseda uvádí - Autorské čtení z nové tvorby Arnošta Goldflama

11. března 2020

Srdečně vás zveme na první letošní literární středu Umělecké besedy. Ze své nejnovější tvorby bude číst spisovatel, jehož není třeba představovat - Arnošt Goldflam. Nenechte si ujít jedinečný zážitek. Uvádí Václav Daněk, akce začíná v 17.00.

Miroslav Pošvic - šuplata hejbejte se

8. března 2020

Mám dojem, že se trochu oddělujeme od přírody. Jsme my a příroda? Ne, my sami jsme přece příroda! Nejen naše těla, ale i myšlenky, city, vztahy a veškerá hnutí mysli jsou příroda. Jako bychom na to, ve zvláštní pošetilosti lidské pýchy a rychlosti překotného žití, zapomínali. Snažím se trochu brzdit a neztrácet citlivost. Výstavu litografií Miroslav Pošvic šuplata hejbejte se je možno zhlédnout v Café Kampus od 8. března do 10. května 2020, vernisáž proběhne 10. března 2020 v 18.30 hodin.

The Shining (1980) - Stanley Kubrick by Prague Movies Fellas

2. března 2020

We are excited to announce our first movie, a Stanley Kubrick's masterpiece: The Shining (1980). Join us to enjoy the movie while having some drinks and meeting new people in a multicultural atmosphere! Start: 19:00, language: English, FREE ENTRY! Please feel free to invite your friends!

Diskuzní setkání - Božena Němcová - trasy rozumění

25. února 2020

První letošní diskuse ze série Spektrum, bude věnována osobnosti a dílu Boženy Němcové. Diskuze bude pokusem o bilanci způsobů, jimiž byly v průběhu více než sto padesáti let, především pak v několika posledních desetiletích vykládány a evokovány dílo a osobnost Boženy Němcové, o identifikaci a zhodnocení alespoň některých uzlových kanonizujících a/i reintepretujících literněhistorických i jiných počinů a s nimi spjatých kontextů, vrstev, faset, akcentů i kontroverzí autorčina obrazu. Akce začíná v 18.00.

Debata s kandidátem do parlamentu SR panem Tomášem Valáškem

20. února 2020

Přátelské setkání a debata s kandidátem do parlamentu SR panem Tomášem Valáškem, bývalým velvyslancem SR u NATO, a s představiteli slovenských spolků v Praze a v ČR. Akce začíná ve 14.00.

Uvedení románu Sevjaryna Kyjakouského "Kalaradskaja Pušča"

18. února 2020

Milí hosté, zveme vás na setkání se známým běloruským novinářem, spisovatelem a blogerem Sevjarynem Kvjatkouským, které proběhne 18/2 od 19:00 hod. Pan Kvjatkouský cestuje do Prahy nikoliv s prázdnou, ale veze nám svůj poslední postapokalyptický satirický román „Kalaradskaja pušča“. Poprvé v dějinách běloruské literatury byla satira spojena s postapokalypsou. Moderovat setkání bude laureát prestižní literární ceny Jerzyho Giedroyce Max Ščur. Zkratka, pokud máte rádi běloruskou literaturu a/nebo vás zajímá osud Běloruska, nesmíte si tuto akci nechat ujít. Kniha „Kalaradskaja pušča“ bude k zakoupení na místě za 250 CZK. Na viděnou v Café Kampus! Se srdečným pozdravem BLRČR

KITAP vás zve na koncert hudebníka Arifa Erdema Ocaka

16. února 2020

KITAP (Turkický spolek) Vás zve na překrásný turecký večer s živou hudbou v podání profesního světově známého hudebníka Arifa Erdema Ocaka. Arif je turecký perkusivní kytarista a skladatel (a zakladatel vysoce populární turecké rockové skupiny Seksendört), který spojuje stoleté turecké melodie s moderním perkusním stylem na kytaru. Svým vyprávěním a melodickými kytarovými melodiemi, které se naklánějí k folkloru a lidu, odkrývá intimně osobní příběhy a univerzální témata, jako je (po) životě, duchovnosti, ctnosti a naší společné lidskosti. Jeho písně, melodie a texty pokrývají škálu emocí; jindy jemná kontemplace, jindy drtivá nebo někdy melodramatická. Arif vytváří upřímné hypnotické písničky, které se dostanou pod vaši pokožku, a vezmou publikum na cestu reflexe, ticha a plnosti mysli. Akce začíná v 19.00.