775 755 143 Mapa
Náprstkova 10, Praha 1
po-pá10:00-01:00
so12:00-01:00
ne / svátky12:00-23:00

Jiří Stránský - Štěstí napodruhé

5. června 2019

Autorské čtení z čerstvě vydané knihy – nakladatelství Argo. Akce začíná v 17.00.

Václav Daněk - Pistole z písku

15. května 2019

S autorem nové básnické sbírky (nakladatelství Akropolis) spoluúčinkuje Josef Somr. Akce začíná v 17.00.

Michal Matzenauer - Mariánský sloup

3. dubna 2019

Autorské čtení z básnické sbírky vydané nakladatelstvím Pulchra. Akce začíná v 17.00.

Cestovatelská přednáška: Turecko - dechberoucím Kurdistánem

13. března 2019

„Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř jedinými Evropany. Tato oblast mě doslova uhranula nejen díky přírodním krásám, ale také výbornému jídlu a především fantastickým lidem. Přijďte si poslechnout o zážitcích s nimi, velehorách, městech, dobrém tureckém čaji, nezapomenutelné atmosféře Blízkého východu a mnoha dalších věcech.“ Michal Štěpánek. Akce začíná v 19.00. (www.stepynacestach.cz - fb.com/stepynacestach/)

Vernisáž výstavy Jiřího Podrazila: Zblízka II

12. března 2019

Dlouholetá spolupráce s četnými autory a nakladateli na publikacích o historické architektuře dovedla Jiřího Podrazila k jednoduché, čisté fotografii vycházející z minimalismu, kterou ještě podtrhuje použitím pouze černobílého spektra. A právě taková je výstava fotografií na téma výtvarného architektonického detailu. Vernisáž výstavy proběhne 12. 3. 2019 v 18.30. Výstavu je možné shlédnout od 10. 3. do 12. 5. 2019.

Eda Kriseová čte z novely Mezi pannou a babou

6. března 2019

Lyrická novela o jedné generaci žen. O jejich láskách, naplněných tužbách i nevítaných neštěstích, při nichž duše žasne, kam se tělo žene, i tělo strádá, když ho duše opouští. Agnes, Žofie, Káťa – jiná doba, jiné společenské okolnosti, ale jejich lásky se podobají. V partnerech zákonných i mileneckých. Eduard, Emanuel, Daniel. Životní cesty těchto žen osudově poznamenává Park lásky, místo romantických dostaveníček, kde láska vzplane, ale i zhyne, někdy lhostejně otálí a čeká na toho, kdo se chytí do jejích tenat. A tak příběhy, které nám autorka vypráví, a jejich podoby mají své otisky v době dnešní i minulé. Stále stejná touha, žádostivost a zklamání. Hudební doprovod Irena a Vojtěch Havlovi - violoncella. Úvodem promluví Václav Daněk. Akce začíná v 17.00.

Debata - Církev a občanská angažovanost

4. března 2019

Debata je organizována Pražským seniorátním odborem mládeže Českobratrské církve evangelické, bude se týkat církve ve spojení s občanskou angažovaností. Pozváni jsou moderátor pořadu Radia Wave Hergot! Jan Škrob a zakladatel spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. Akce začíná v 18.00.

Večer klavírní hudby s El Emira

28. února 2019

Večer klavírní hudby s El Emira (www.soundcloud.com/el-emira), zazní jak klasická, folklorní, tak i autorská hudba. Akce začíná v 19.00.

Liberty Evening PRG: Jak se na planetě zařídit lépe

27. února 2019

Bezstátní, svobodná společnost je zajímavé i náročné téma, a otázka transformace státu v nestát je jedna z nejnáročnějších. Daniel Steigerwald se jí však nevyhýbá, a ve své přednášce o tom, jak se na planetě zařídit lépe, se s vámi podělí o pár poznámek o přechodu ze státní na nestátní společnost. Daniel Steigerwald se již po mnoho let pohybuje v programování a poskytuje školení v JavaScript. Ve svém volném čase se rád věnuje ekonomii ve velice širokém spektru. Liberty Evening je série pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády! Akce začíná ve 20.00.

Grónsko - 200 km arktickou divočinou

21. února 2019

Jaké to je trekovat panenskou tundrou? V zemi, kde břízy dorůstají maximálně po kolena, lišky dávají dobrou noc a sobi dobré ráno? To si zkusila trojice Čechů na 230 km treku za polárním kruhem. Na své cestě prošli nejdelší trek Grónska - od břehu moře až k úpatí největšího ledovce na severní polokouli. O jejich putování, krásách a křehkosti severské přírody se více dozvíte v chystané přednášce Blanky Jurkové. Akce začíná v 19.00.