775 755 143 Mapa
Náprstkova 10, Praha 1
po-pá10:00-01:00
so12:00-01:00
ne / svátky12:00-23:00

Umělecká beseda: Karel Zlin - Poesie

6. června 2018

Nový člen Umělecké besedy, básník a výtvarník žijící ve Francii, představuje výbor ze svých sbírek. Vydal Torst. Akce začíná v 17.00.

Velký vandr po zemi z Čech až do Ománu

28. května 2018

První část povídání o cestě „Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně“ s podtitulem „Velký vandr“. Vyprávění o dvou šílencích, co vyrazili do světa na poněkud delší a netradiční svatební cestu za svými sny, s trochou našetřených peněz v kapse a až moc těžkými batohy. Vyprávění o tom, jak utekli před evropskou zimou, prostopovali Turecko a nechali se okouzlit Gruzií i Arménií. To všechno proto, aby nakonec ocenili kulturu Íránu, přírodní bohatství Ománu a především vřelá srdce lidí v obou těchto zemích. Akce začíná od 19.00.

Rodina cestuje - Srí Lanka

21. května 2018

Povídání o třítýdenním putování po magickém ostrově Srí Lanka, perle Indického oceánu. Vydejte se s Ondrou a Sylvou na průzkum nekonečných čajových plantáží, posvátných hor, objevte ty nejkrásnější pláže a možná uvidíte i divokého slona. A když budete mít opravdu štěští (a vy ho určitě mít budete), vykoukne na vás z hlubiny moře i velryba. To vše a mnohem více můžete zažít na tomto jedinečném ostrově. Akce začíná v 18.30. Sylva a Ondra píší o svých cestách blog www.rodinacestuje.cz. Nyní cestují i s malou Sabinkou, která má všechny předpoklady k tomu stát se velkou cestovatelkou.

Berlínský swingový ansámbl "Honeymelondies"

20. května 2018

Dámské pěvecké trio s doprovodem klavíru představí na svém pražském koncertu v Café Kampus rozmanitý repertoár: zazní české, anglické i německé písně z 20.- 40. let. Koncert začína v 18 h.

Křest knihy "Áďa spadla do kanálu aneb Putování dávnou Prahou"

17. května 2018

Křest autorské obrazové knihy pro děti - "Áďa spadla do kanálu aneb Putování dávnou Prahou", autorky Sylvy Francové. Knihu vydává Albatros a kmotrem bude David Vávra. Akce začíná v 17.00.

Umělecká beseda: Daniela Fischerová - Želvou proti zdi

16. května 2018

Autorské čtení z knihy povídek. Vydalo nakladatelství Mladá fronta. Akce začíná v 17.00.

Mexiko: netradiční zážitky a postřehy z cesty

15. května 2018

Při skoro měsíčním cestování po Mexiku jsem si uvědomila, že mě všichni místní, se kterými jsem se dala do řeči, prosili o jednu docela překvapivou věc: o sdílení zážitků z mé cesty po Mexiku s lidmi, kteří žijí v ČR. Ráda jim cestovatelskou besedou v Café Kampus jejich přání splním. Je Mexiko opravdu takové, jak ho nám ho prezentují v médiích? Jaký mají Mexičané vztah k naší zemi, která čítá polovinu obyvatelstva jejich hlavního města? U promítání fotografií se zaměřím na to, co mě v průběhu cesty překvapilo, zaskočilo a/nebo zaujalo. A nebylo toho zrovna málo. Víte například, na kolik způsobů se dá využít limetka nebo proč se v pravlasti kakaa téměř neprodává tabulková čokoláda? A proč v Mexiku nemají klasické dopravní značky? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších překvapivých informací se dozvíte na besedě. Začínáme v 18.30! Beseda proběhne v českém jazyce s případnými vsuvkami a komentáři ve španělštině, pokud se akce účastní také zájemci, kteří nehovoří česky. Vaší účastí zároveň budete moci udělat i dobrý skutek: vstupné je dobrovolné a bude komplet využito na odstranění následků zemětřesení v Mexiku na podzim 2017.

koncert smíšeného sboru Maria kyrkokör ze Švédska

28. dubna 2018

Smíšený sbor Maria kyrkokör z města Halmstad na západním pobřeží Švédska přijíždí do Prahy u příležitosti slavnosti čarodějnic (Valborgsmässoafton), během níž se ve Švédsku tradičně zpívají písně na oslavu jara. Sbor čítá 25 členů a jeho repertoár zahrnuje jak tradiční chorální hudbu, tak i lidové písně, pop či gospel. Koncert začíná v 18.00.

Křest knihy Jiřího Pešauta - Rybářské detektivky

24. dubna 2018

Povídkový román o špičkovém kriminalistovi a vášnivém rybáři na penzi, který vzpomíná na své největší případy, ale nečekaně musí čelit i novým výzvám… Program doplní svým vystoupením hudebník Martin Chik. Akce začíná v 19.00.

Cestovatelská přednáška - Tanzánie - Kilimajaro a jiná africká dobrodružství

23. dubna 2018

Pole, pole! Poklidné tempo a pohoda v mysli, to je klíč k úspěšnému výstupu na Kilimanjaro. Cesta na nejvyšší horu Afriky nabízí příležitost nahlédnout do života místních průvodců, ochutnat nespočet tanzánských pokrmů, pokochat se úžasnými scenériemi i zakusit dosud nepoznané potíže spojené s vysokou nadmořskou výškou. Přidejte k tomu mrazivý noční výšlap na vrchol či východ slunce tamtéž a životní zážitek je na světě! Přijďte si poslechnout naše povídání nejen o Kilimanjaru, ale také o cyklovýpravě do odlehlých horských vesniček, lenivých lvech v Národním parku Serengeti a vůni zanzibarského koření. Hakuna matata! Akce začíná v 19.00.